Oblíbené repelenty pro koně

Repelenty pro koně

Hmyz může v letních měsících pěkně znepříjemňovat život nám i koním. Naštěstí existuje spousta způsobů jak se proti hmyzu bránit. Jedním z těchto způsobů jsou repelenty.

Na trhu existuje mnoho různých druhů repelentů, které mohou pomoci odradit hmyz. Je třeba mít na paměti, že v každém místě je hmyz jinak citlivý a může tak každému fungovat repelent úplně jinak. Proto je důležité vybrat ten správný typ repelentu pro vašeho koně.

Repelenty mohou být ve formě spreje, gelu nebo krému a mohou chránit koně před komáry, mouchami a dalším hmyzem. Některé repelenty mají dlouhotrvající účinek, zatímco jiné je třeba aplikovat častěji.

Zde přinášíme pár tipů na repelenty, které jsou oblíbené u našich zákazníků a třeba Vám usnadní výběr vhodného repelentu pro vás.

Repelenty pro koně

Repelent Absorbine UltraShield

Jeden z nejprodávanějších a nejúčinnějších repelentů na českém trhu. Jeho hlavními výhodami je dlouhotrvající účinek až 17 dnů. Dále hubí a odpuzuje až 70 druhů hmyzu, nevypotí se, je voděodolný, nemastný a navíc obsahuje řadu ochranných krémů a kondicionérů včetně aloe a lanolinu.

Farnam Endure

Dalším vysoce účinným repelentem z nabídky je Farnam Endure. Jeho unikátní složení nepřestává fungovat ani ve vlhkých podmínkách, jako je pot a déšť díky kondicionéru RepeLock, který se váže na srst a hřívu.

Tento repelent poskytuje až 14 dní ochranu. Repelent je navíc šetrný k životnímu prostředí a setkává se s opravdu velkou spokojeností u zákazníků.

Repelenty pro koně
Repelenty pro koně

Repelent Bioveta Black Horse

Oblíbený u řady koňských zákazníků je také repelent Black Horse. Nabízí unikátní kombinaci vysoce účinných látek a je vhodný pro každodenní použití. Obsahuje také filmotvorný polymer pro dlouhodobý účinek.

Výhodou tohoto repelentu je jeho rozprašovač, který funguje v jakékoliv poloze - i dnem vzhůru, takže můžete pohodlně aplikovat i na břicho koně.

Repelent LEOVET POWER PHASER DURATIV

Gelový repelent, který se snadno a přesně aplikuje na citlivá místa. Může být také variantou pro koně, kteří nemají rádi rozprašovač. Gel se zvlášť vysokou koncentrací účinných látek, které chrání koně před komáry, mouchami, mouchami a klíšťaty i při pocení. Přiložená houbička umožňuje snadné nanášení gelu na citlivé části těla.

Repelenty pro koně

Repelenty pro citlivé koně

Repelenty pro citlivé koně jsou speciálně navrženy pro koně s velmi citlivou kůží nebo náchylnými k alergickým reakcím. Tyto repelenty jsou k dispozici v přírodních variantách a jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Repelenty pro koně

Repelent Absorbine UltraShield GREEN

Repelent Absorbine UltraShield GREEN je čistě přírodní bylinný přípravek, šetrný ke koňské pokožce. Jeho účinnost spočívá v zamaskování přirozeného koňského pachu díky obsahu řady přírodních esenciálních rostlinných olejů.

Tento repelent je ideální volbou pro koně trpící alergií na chemické repelenty, jelikož představuje bezpečnou alternativu. Díky své přírodní složce je šetrný k životnímu prostředí a zároveň účinně odhání hmyz.

Repelent RP1 Sensitive

Stiefel Repelent RP1 sensitive je ideální pro citlivé koně, protože neobsahuje alkohol. Tento repelent je určen pro koně i jezdce. Hlavní účinnou látkou tohoto repelentu je icaridin, který je téměř bez zápachu a nezatěžuje ani lidi, ani koně. Navíc je icaridin šetrný k pokožce, často se užívá tak i v humánních přípravcích.

 

Repelenty pro koně

Na trhu je dostatek různých repelentů, ale je důležité vybrat ten správný pro vašeho koně. Repelent by měl být účinný proti hmyzu v konkrétní oblasti.