Dromy Ostropestřcový olej

Značka: Dromy
195 Kč 445 Kč od 195 Kč
Na dotaz Skladem Zvolte variantu
Varianta

Ostropestřcový olej s vysokým obsahem kyseliny linolové. Za studena lisovaný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Za studena lisovaný Ostropestřcový olej  pro všechny kategorie koní, psů a koček, určený k obohacení krmné dávky o esenciální mastné kyseliny, vitaminy, bez konzervantů a barviv, vysoké kvality.

Olej získaný lisováním semen ostropestřce mariánského, obsahuje všechny olejové složky v semeni v jejich přírodním poměru a kvalitě.
Tento, tak zvaný panenský olej má sytě žlutou barvu, charakteristickou rostlinnou vůni a olejovou chuť.

Poměr mezi obsahy nenasycených a nasycených mastných kyselina celkové složení mastných kyselin je v ostropestřcovém oleji velmi výhodné. Ostropestřec mariánský obsahuje  vysoký podíl esenciálních nenasycených mastných kyselin, zejména kyseliny linolové, která je pro organismus nepostradatelná a musí být přijímána v potravě. Její funkce v organismu je jedinečná. Je základním stavebním prvkem, ze kterého si organismus syntetizuje nejen další nenasycené mastné kyseliny, ale také látky, které se podílejí na jiných procesech, jakými jsou například funkce imunitního systému, metabolismus tuků, zánětlivé procesy atd. Navíc je tato kyselina jednou ze základních součástí buněčných stěn a membrán, takže tvoří jeden ze strukturálních prvků těla.

 

Další látky, které jsou v podstatné míře v ostropestřcovém oleji obsaženy jsou například přírodní vitamín E (alfa-tokoferol), fytosteroly, fosfolipidy.

Doporučujeme užívat: celoročně, pro zlepšení energetického metabolismu, pro zlepšení stavu srsti a pokožky, vhodné pro koně náchylné k tuhnutí svalů (tying-up).

Ostropestřcový olej nemá vliv na regeneraci jaterní tkáně.

Doplňkové krmivo pro koně, psy a kočky - složení: Ostropestřcový olej panenský - Silybi Marianae Oleum Virginum.

Linoleic Acid LA (Omega 6) 56 %,
Oleic Acid (Omega 9) 25 %.

Účinné látky: vícenenasycené mastné kyseliny, ve formě acylglycerolů; fytosteroly plošné, (β - sitosterol 35 %, Δ-7-stigmasterol 22 %, stigmasterol 7 %, campesterol 5 %) fosfolipidy, fytoskvalen.

 

Dávkování pro koně o hmotnosti 550 - 600 kg:

  • k prevenci 30 ml denně
  • ke zlepšení kondice 50 ml denně

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: