Ochrana proti hmyzu

Ochrana koní před hmyzem je důležitá pro jejich pohodlí, zdraví a prevenci možných onemocnění způsobených hmyzem. Zde je několik opatření, která mohou pomoci:

 1. Repelenty: Na trhu existuje mnoho různých druhů repelentů, které mohou pomoci odradit hmyz od koně. Je třeba mít na paměti, že v každém místě je hmyz jinak citlivý a může tak každému fungovat repelent úplně jiný. Buďte opatrní, abyste repelenty nepoužívali na otevřené rány nebo citlivé oblasti.

 2. Masky: Masky chrání oči a citlivé oblasti hlavy před bodavým hmyzem, který může způsobovat podráždění a svědění. Mouchy a jiný hmyz mají také tendenci usazovat se v uších koně, což může být nepříjemné a způsobovat podráždění. Existují také masky, které chrání slunečním zářením, což může být užitečné u koní, kteří mají citlivé oči nebo velké bílé odznaky.
  1. Při výběru masky pro koně je důležité zvolit správnou velikost a střih která odpovídá velikosti hlavy koně a jeho potřebám. Masky by měly být dobře přizpůsobeny a pohodlné, aby nezpůsobovaly nepohodlí nebo omezení pohybu koně. Je také důležité pravidelně kontrolovat masku, zda je neporušená.

  2. Použití síťových dek: Síťové deky chrání téměř celé tělo koně před hmyzem. Existují buď jednoduché deky klasického střihu nebo deky, které se snaží ochránit opravdu co největší plochu a mají i krční část a klopu na břicho a ocas.

  3. Stájové opatření: Udržování čisté a dobře větrané stáje může pomoci snížit přítomnost hmyzu. Můžete také použít různé další metody, jako je instalace ventilátorů nebo speciálního osvětlení, které odrazuje hmyz.

  4. Doplňky stravy: Některé krmné obsahují přírodní repelenty, jako jsou vitamíny skupiny B, česnek nebo jiné bylinné přísady. Tyto doplňky mohou poskytnout koni další ochranu proti hmyzu zevnitř.

  Je důležité si uvědomit, že každý kůň může reagovat na ochranu před hmyzem různým způsobem, a proto je dobré vyzkoušet různé metody a vybrat ty, které jsou nejúčinnější pro konkrétního jedince. Při výběru repelentů a dalších produktů vždy dodržujte pokyny výrobce a případně se poraďte se svým veterinářem.

  Nejprodávanější

  53 položek celkem
  Tri Tec 14 Fly Repellent Family x x Product Image 1
  1 200 Kč

  TRI-TEC14™ FLY REPELENT je kapalný insekticid v rozprašovači určený k přímému použití, působící proti mouchám domácím vyskytujícím se v blízkosti koní. Zajišťuje dlouhodobou...

  6497
  Síťová deka Waldhausen Economic, silver grey
  599 Kč

  Klasická síťová deka, které zajišťuje ochranu proti otravnému hmyzu.

  + další
  6482/125
  LEO200118 Repelent na kone LEOVET Tam Tam Vet, 550 ml
  520 Kč

  Repelent proti klíšťatům, komárům, mouchám a ovádům s obsahem aktivních složek založených na čistě rostlinné bázi. Přípravek se nevstřebává do kůže a díky tomu je jeho účinnost...

  6416
  Maska proti hmyzu s ochranou nozder
  370 Kč

  Maska proti hmyzu s ochranou nozder.

  + další
  6410/PON
  green repelent CZ
  556 Kč

  Přípravek pro koně s vysokým repelentním účinkem. Účinný proti bodavému hmyzu včetně komárů, moskytů, muchniček a ovádů.

  6242
  L161505 Power Phaser 550ml YyzoRaa
  570 Kč

  Unikátní repelent vyrobený z muškátového, mátového a jalovcového oleje garantuje až 7 hodin ochrany před dotěrným hmyzem.

  6234
  435 57cd6f7f 3337 bremsenbremse horseguard 375ml pso3 (1)
  824 Kč

  Klasický přírodní repelent s 15 letou tradicí vyvinutý speciálně proti hovadům působí dlohodobě i proti dalšímu obtížnému hmyzu např. klíšťatům, komárům a bodalkám.  Repelent...

  6216
  Maska Premium bez uší
  525 Kč

  Ideální ochrana proti otravnému hmyzu. S UV ochranou.

  + další
  6210/PON
  Síťovaná bederní deka Waldhausen, modrá
  715 Kč

  Obzvláště prodyšná síťovina, která chrání vašeho koně před dotěrným hmyzem. Se suchým zipem na kohoutku.    

  + další
  6207/135
  Síťovaná bederní deka Waldhausen, šedá
  715 Kč

  Obzvláště prodyšná síťovina, která chrání vašeho koně před dotěrným hmyzem.

  + další
  6204/135
  Deka proti hmyzu HKM Ladybug
  999 Kč

  Deka proti hmyzu s motivem včel.

  + další
  6195/125
  Deka proti hmyzu pro koně Covalliero, šedá
  1 325 Kč

  Lehká, prodyšná síťovaná deka proti hmyzu včetně krku. Krk se dá jednoduše odejmout, deka perfektně sedí díky svému střihu a jako pojistka je tu křížové zapínání pod břichem,...

  + další
  6168/135
  Nahoru
  Další produkty