Ochrana proti hmyzu

Ochrana koní před hmyzem je důležitá pro jejich pohodlí, zdraví a prevenci možných onemocnění způsobených hmyzem. Zde je několik opatření, která mohou pomoci:

 1. Repelenty: Na trhu existuje mnoho různých druhů repelentů, které mohou pomoci odradit hmyz od koně. Je třeba mít na paměti, že v každém místě je hmyz jinak citlivý a může tak každému fungovat repelent úplně jiný. Buďte opatrní, abyste repelenty nepoužívali na otevřené rány nebo citlivé oblasti.

 2. Masky: Masky chrání oči a citlivé oblasti hlavy před bodavým hmyzem, který může způsobovat podráždění a svědění. Mouchy a jiný hmyz mají také tendenci usazovat se v uších koně, což může být nepříjemné a způsobovat podráždění. Existují také masky, které chrání slunečním zářením, což může být užitečné u koní, kteří mají citlivé oči nebo velké bílé odznaky.
  1. Při výběru masky pro koně je důležité zvolit správnou velikost a střih která odpovídá velikosti hlavy koně a jeho potřebám. Masky by měly být dobře přizpůsobeny a pohodlné, aby nezpůsobovaly nepohodlí nebo omezení pohybu koně. Je také důležité pravidelně kontrolovat masku, zda je neporušená.

  2. Použití síťových dek: Síťové deky chrání téměř celé tělo koně před hmyzem. Existují buď jednoduché deky klasického střihu nebo deky, které se snaží ochránit opravdu co největší plochu a mají i krční část a klopu na břicho a ocas.

  3. Stájové opatření: Udržování čisté a dobře větrané stáje může pomoci snížit přítomnost hmyzu. Můžete také použít různé další metody, jako je instalace ventilátorů nebo speciálního osvětlení, které odrazuje hmyz.

  4. Doplňky stravy: Některé krmné obsahují přírodní repelenty, jako jsou vitamíny skupiny B, česnek nebo jiné bylinné přísady. Tyto doplňky mohou poskytnout koni další ochranu proti hmyzu zevnitř.

  Je důležité si uvědomit, že každý kůň může reagovat na ochranu před hmyzem různým způsobem, a proto je dobré vyzkoušet různé metody a vybrat ty, které jsou nejúčinnější pro konkrétního jedince. Při výběru repelentů a dalších produktů vždy dodržujte pokyny výrobce a případně se poraďte se svým veterinářem.

  Nejprodávanější

  76 položek celkem
  Maska proti hmyzu Kentucky Classic silver se 100% UV ochranou
  Novinka
  769 Kč

  Maska proti hmyzu za silné ale prodyšné síťoviny, která chrání vašeho koně před otravným hmyzem a navíc nabízí 100% ochranu proti UV záření.

  + další
  9279/COB
  Maska Kentucky classic bez uší
  Novinka
  659 Kč

  Maska pro koně, které trápí zakryté uši. Maska je lehoučká a navíc se 100% UV ochranou.

  + další
  9351/COB
  Absorbine UltraShield GREEN – přírodní koňský deodorant s esenciálními oleji, 946 ml
  Novinka
  1 499 Kč

  Další produkt z úspěšné řady UltraShield firmy Absorbine, tentokrát nedráždivý, čistě přírodní sprej na vodní bázi, který obsahuje soubor esenciálních olejů, výtažek z aloe a...

  102
  Deka proti hmyzu Kentucky Mesh Classic
  Novinka
  2 399 Kč

  Špičková deka proti hmyzu, kterou na léto prostě musíte mít. Extrémně lehká síťovina, odnímatelný krk a dlouhá ocasní klopa zajistí maximální pohodlí.

  + další
  9276/130
  Koňský deodorant pro koně a poníky, Láhev s rozprašovačem 500ml
  692 Kč

  ZEDAN Koňský deodorant pro koně a poníky vytváří kolem koní efektivní štít pomocí překrývání přirozeného pachu zvířete. Ta jsou pak pro bodavý hmyz, který se orientuje „čichem“,...

  1342
  Gel na svědění a regeneraci kůže 5 v jednom nejen pro muchaře Schubber gel, Tuba 100 ml
  461 Kč

  Gel proti svědění a k regeneraci kůže s aktivním složením působícím v pěti navazujících krocích je ideální pro silně svědící a podrážděné oblasti pokožky, která vyžaduje...

  1315
  Repelent RP1 Ultra ekonomické balení - Ultrasilný sprej pro koně a jezdce, kanystr, 2,5 l
  2 953 Kč

  Stiefel Repelent RP1 ULTRA - Sprej pro koně a jezdce nesmrdí, účinkuje. Dlouhotrvající aktivní ochrana proti obtížnému hmyzu představuje pro koně i pro jezdce úlevu po několik...

  1243
  Repelent RP1 Sensitive ekonomické balení - Sprej bez alkoholu pro koně s citlivou kůží, kanystr, 2,5 l
  2 363 Kč

  Stiefel Repelent RP1 sensitive ekonomické balení - Sprej pro citlivé koně bez alkoholu! Repelent pro koně a jezdce, který nesmrdí a účinkuje. Dlouhotrvající aktivní ochrana...

  1242
  D-Itch lotion na svědící a podrážděnou kůži, 500 ml
  1 029 Kč

  Hojivé mléko na svědící, podrážděnou kůži. Proti letní vyrážce. Ideální pro muchaře.

  1227
  Repelent RP1 Sensitive - Sprej bez alkoholu pro koně s citlivou kůží, láhev s rozprašovačem 500ml
  655 Kč

  Stiefel Repelent RP1 sensitive - Sprej pro citlivé koně bez alkoholu! Repelent pro koně a jezdce, který nesmrdí a účinkuje. Dlouhotrvající aktivní ochrana proti obtížnému hmyzu...

  977
  Skin salve - lehká mast na podrážděnou kůži s aloe, MSM, tea tree, balení 750g
  879 Kč

  Lehká mast na vodní bázi, která uklidňuje a tiší podrážděná místa na kůži. Obsahuje MSM a Aloe vera na uklidnění podrážděných svědících míst i drobných odřenin.

  923
  Přírodní hojivé mléko pro intenzivní péči o kůži Natürliche Hautlotion, 250 ml
  634 Kč

  Přírodní hojivé mléko pro koně pomáhá při kožních zraněních, akutních podrážděních kůže a odřeninách. Intenzivní péče o podrážděnou nebo poraněnou kůži s výtažky z přírodních...

  852
  Nahoru
  Další produkty