PERFECT EQUI - VIDA VITAL, 15 kg

Značka: Perfect Equi
1 560 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Perfect Equi VIDA VITAL je balancer nejvyšší kvality, který podporuje zdraví, vitalitu a krásu koní.

Jedná se o vysoce koncentrované, kompletně mineralizované krmivo, které je pro koně hodnotné i při tak nízkém dávkování. A to díky pečlivě vybraným základním i speciálním komponentům, které působí synergicky. Proto se i v malém množství může skrývat tolik prospěšného.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BALANCER NEJVYŠŠÍ KVALITY, KTERÝ PODPORUJE ZDRAVÍ, VITALITU A KRÁSU KONÍ

Perfect Equi VIDA VITAL je balancer nejvyšší kvality, který podporuje zdraví, vitalitu a krásu koní.

Jedná se o vysoce koncentrované, kompletně mineralizované krmivo, které je pro koně hodnotné i při tak nízkém dávkování. A to díky pečlivě vybraným základním i speciálním komponentům, které působí synergicky. Proto se i v malém množství může skrývat tolik prospěšného...

 • Dodává tělu důležité živiny, vitamíny, minerály a stopové prvky. 
 • Je zdrojem velmi hodnotných bílkovin, které jsou pro tělo důležité v mnoha ohledech.
 • Vida Vital je skvělým pomocníkem při budování svalové hmoty nebo udržení lepší svalové kondice při zdravotních potížích či ve stáří.
 • Obsahuje bohatý komplex aminokyselin včetně všech esenciálních (lysin, threonin, methionin, tryptofan, leucin, isoleucin, valin, fenylalanin), poloesenciálních (arginin, histidin) a některých neesenciálních (glycin, prolin, kyselinu glutamovou, atd...)
 • Balancer pomáhá k dobré vitalitě, rychlejší regeneraci po zátěži, při zotavení se po nemoci či úrazu. 
 • Působí blahodárně na střevní mikrobiom - podporuje množení přátelských bakterií.
 • Přispívá k lepší obranyschopnosti organismu - posiluje imunitní systém, je zdrojem důležitých antioxidantů a odvádí patogenní bakterie ze střev.
 • Obsahuje účinný komplex pro kopyta, kůži a srst. Díky tomu bude rohovina kvalitnější, kopyta a žíně porostou rychleji, srst bude brilantně lesklá a kůže se bude lépe hojit.

VIDA VITAL má nízký obsah cukrů a škrobů.

Díky vlastnostem a složení je Vida Vital vhodný i do terapeutických krmných dávek pro nemocné koně - například koně s žaludečními vředy, pssm2, cushingovým syndromem, koně s poškozeným střevem, průjmy, alergiemi, ...

Složení: Konopí, kvasničné výrobky (Saccharomyces cerevisiae), výlisky vojtěšky, kolagen, řepkový olej za studena lisovaný, uhličitan vápenatý, chlorid sodný, rýžové otruby (odtučněné), oxid hořečnatý, *MSM.

*MSM - je přírodní, nejlépe vstřebatelná organická sloučenina síry, která je pro koně a jejich zdraví nesmírně důležitá. Není zde obsaženo terapeutické množství, které se má podávat při zánětech, úrazech či potížích pohybového aparátu. Nemá tedy žádné analgetické účinky!

Analytické složení v 1kg: Hrubý protein 25,6 %, Hrubý tuk 8,7 %, Hrubá vláknina 25,4 %, Hrubý popel 11,3 %, Vápník (Ca) 1,5 %, Fosfor (P) 0,75 %, Hořčík (Mg) 1 %.

Aminokyseliny: Lysin 2,53 %, Threonin 1,14 %, Methionin 0,76 %, Tryptofan 0,26 %.

Stopové prvky: Měď (Cu) 225 mg, z toho chelát mědi 225 mg, Zinek (Zn) 1060 mg, z toho chelát zinku 1012 mg, Mangan (Mn) 390 mg, z toho chelát manganu 275 mg, Jód (I) 15,5 mg, Selen (Se) inaktivované kvasinky obohacené selenem 3 mg.

Vitamíny: Vit. A 75000 m.j., vit. D 7000 m.j., vit. E 2250 mg

Dále obsahuje: Vit. C, K3, B1, B2, B6, B12, kyselinu listovou, pantothenan vápenatý, niacinamid, cholinchlorid, betakaroten, biotin.

Dávkování: (uvedeno v gramech na každých 100kg živé hmotnosti):

 • 70g - koně v dobrém stavu bez práce nebo ve velmi lehké zátěži
 • 80g - lehká zátěž, rekonvalescence, senioři dobrý stav, *březí klisny, *hříbata
 • 90g - střední zátěž, senioři, rekonvalescence po těžké nemoci, úrazu či operaci, špatný stav koně nebo kopytní rohoviny
 • 100g - vysoká zátěž, laktující klisny (první 3 měsíce laktace)
 • *zvyšujte dávku dle přibývající hmotnosti koně

Příklad: 500kg kůň v lehké zátěži bude dostávat denní dávku Vida Vital 400g (80g x 5). Za měsíc spotřebujete tedy pouhých 12 kg Vida Vital. 

Tento produkt není granulovaná minerálka, jedná se o koncentrované doplňkové krmivo. V nízké denní dávce Vida Vital dodáte koni celé spektrum potřebných vitamínů, minerálů a stopových prvků. Dále ve výše zmíněných 400g dodáte 102g velmi hodnotného hrubého proteinu, 35g tuku, 102g vlákniny a řadu dalších zdraví prospěšných látek. Zároveň tato dávka obsahuje jen velmi malé množství vojtěšky (pouhých 20g).

Pro své živinové hodnoty může být Vida Vital u spousty koní jediným příkrmem, případně výrazně sníží dávku dalších přidaných komponentů. 

 • Zařazujte do krmné dávky postupně. 
 • Vhodné pro všechny kategorie koní.

VIDA VITAL je možné podávat jako jediné žlabové krmivo nebo přimíchaný do statkových krmiv či nemineralizovaných směsí. 

Celkovou krmnou dávku uzpůsobte individuálním potřebám daného koně. Přidávat můžete dle potřeby i další vhodné doplňky, oleje, řezanku, bylinky, ... 

Upozornění: Nepodávejte žádné jiné minerální doplňky (výjimkou může být vyšší potřeba jednotlivých prvků jako např. selenu u specificky nemocného jedince nebo u koně ve vysoké zátěži - vždy konzultujte s výživářem a u selenu se opírejte o krevní rozbory - nadbytek selenu je nebezpečný!).

 • Nepodávejte koním k Vida Vital minerální liz. Pouze klasický bílý nebo v případě vyšší potřeby soli mořskou sůl bez jódu.
 • Zajistěte koním přístup k dostatečnému množství vody.
 • Kvůli obsahu konopí může obsahovat látky považované za doping koní. 

Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Pytel pečlivě uzavřete a uložte na podložku nebo do ochranné nádoby. Chraňte před vzdušnou vlhkostí. 

Granulky jsou krásně křehké, proto nedělají problém ani mladým koním či seniorům. Ovšem kvůli jejich křehkosti může manipulací s pytlem dojít k jejich částečnému rozpadu, proto se v pytli může vyskytnout menší či větší množství tohoto odrolu - není vadou produktu. 

Balení: 15 kg.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: